Чому постачальникам треба стежити за розвитком еКаталогів

Андрій Кучеренко

Prozorro працює над пілотним проектом еКаталогів. В результаті має бути такий собі державний Хотлайн або Розетка. Щоб розмістити свої товари в такому каталозі постачальникам заздалегідь треба пройти кваліфікацію. Перевіряти постачальників будуть співробітники центральних закупівельних організацій. А державні установи зможуть оформлювати замовлення в еКаталозі всього у кілька кліків замість проведення цілої тендерної процедури. 

Більше того, нова редакція Закону "Про публічні закупівлі" значно зменшує пороги, вище яких потрібно проводити тендер, нехай і за спрощеною процедурою. Альтернатива йому — закупівля з каталогу. Що означає, в перспективі еКаталоги можуть стати великим каналом продажів. Звісно, для цього потрібен час і голосування Верховної Ради.

Постає питання: “Навіщо напружуватись зараз? Може варто почекати, коли/якщо все запрацює на повну потужність?”

Не варто чекати поки все запрацює без вас. І ось чому:

  1. В продажах через еКаталоги буде зовсім інша механіка. Їй треба ще навчитись. Особливо тим, хто ніколи раніше не працював у ролі постачальника із прайс-агрегаторами на зразок hotline.ua та price.ua. Чим раніше ви почнете, тим раніше зрозумієте, як це працює. І до моменту виходу на повну потужність у вас буде фора у порівнянні із конкурентами.
  2. Паралельно ви зробите перші продажі. Спочатку великих сум не буде, але розглядайте це як стипендію за навчання :)
  3. В порівнянні із допороговими закупівлями, еКаталог має бути простішим для постачальника. Один раз помучився і пройшов кваліфікацією, далі продаєш, а не готуєш папери. Головне побудувати процес у себе і відлагодити взаємодію з торговельним майданчиком.
  4. Перший час можна буде конструктивно впливати на хід проекту, своїми коментарями і діями зробити інструмент зручнішим для себе. Зараз будуть напрацьовуватись рішення, які потім будуть забетоновані у програмному коді та нормативних актах. Якщо ваш голос не буде чутний на пілоті, не ображайтесь, якщо ваша специфіка не буде врахована.
  5. Вас краще побачать комерційні закупівельники (а ви ж знаєте, що адекватні і мотивовані коммерси регулярно моніторять Prozorro). Тому, швидше за все, ви отримаєте й непрямі продажі і запрошення у комерційні тендери.

Як стежити за ходом проекту?

Підписуйтесь на нашу розсилку “Граблі електронних тендерів” внизу сторінки. Також стежте за розсилками Прозорро і сторінкам на фейсбуці: tenderology.netprozorro, ДУ Професійні Закупівлі.

А якщо ви займаєтесь продажами фармацевтичної продукції або офісних матеріалів та комп’ютерного обладнання, вам є сенс зайти в пілотний проект вже зараз. Деталі тут: Фармацевтична продукціяКомп’ютерне обладнання, принтери, папір.

Гарних продажів!

Типи процедур Prozorro
Якщо в пошуку на сайті prozorro.gov.ua ви виберете фільтр "Тип процедури", то побачите перелік із 12 пунктів. Давайте розберемось, що таке тип процедури і чим вони відрізняються одна від одної.
По той бік тендерного майданчику
Комерційні замовники розповіли про свої очікування і болі в тендерних процедурах, і дали рекомендації постачальникам, як готувати пропозиції, щоб вигравати.