Ділова розвідка

Андрій Кучеренко

Спеціаліст ділової розвідки та експерт сервісу перевірки контрагентів YouControl, Ігор Курочка поділився вимогами до потенційних партнерів - що треба обов’язково перевірити перед тим, як починати співробітництво. 


В першу чергу гість наголосив на важливості репутації:

Втрата репутації у співробітництві з тим чи іншим партнером може вплинути фінансово більш сильно і боляче, ніж просто невдала угода.

Для того, щоб обрати надійного постачальника, слід перевірити:

  1. Компанія має бути діючою (не банкрот, не в станні припинення).

  2. Строк реєстрації має бути більше 3-х років. За цей час компанія має змогу набути стабільності.

  3. Чи не має обмежень в сумах у тих, хто підписує договір. У противному випадку, угода може виявитися недійсною.

  4. Судові справи. Надійні компанії виступають тільки у ролі позивача і ні в якому разі не відповідача за невиконані чи неналежно виконані зобов’язання.

  5. Чи не міститься компанія у санкційних списках (США, Японії, Австралії, ЄС, Великобритації, Ради національної безпеки, МЕРТ). Адже її репутація може вплинути на рішення про вас, наприклад, власнику можуть не надати візу для відвідування конференції у відповідну країну.

  6. Зв’язки з компаніями, що мають ознаки фіктивності. За такими суб’єктами уважно слідкують податкові служби, отже може виникнути підозра і щодо її контрагентів. Поширення такої інформації є серйозним репутаційним ризиком і може покликати за собою втрату власних партнерів і клієнтів.

  7. Податковий борг. В разі його наявності податкова може накласти арешт.

  8. Наявність діючої ліцензії, якщо діяльність має бути ліцензована.

Для постачальника важливо визначити платоспроможність замовника тендеру, якщо мова йде про відстрочку платежу.

Не на всі питання відкриті джерела можуть дати однозначну відповідь. Наприклад, як бути певним, що компанія, яка хоч і значиться діючою, справді веде діяльність? Наш гість запевняє, що уважний аналіз даних допоможе зробити правильні висновки

  • Дослідження фінансових показників покаже грошовий обіг, зобов’язання, інвестиції, кредити. Якщо обіг знижується, це може бути сигналом того, що компанія йде з ринку. Якщо зовсім не має - скоріш за все, певний період ніякої діяльності не відбувається.

  • Компанії, які не працюють вже 2-4 роки, часто мають податкову заборгованість, а також анульовану реєстрацію, бо колись не підтвердили юридичну адресу.

 

Пан Курочка підкреслює, що за одним фактором не можна робити висновок, чи працювати з тією чи іншою компанією, обов’язково треба аналізувати їх сукупність.

Гість запевнив, що більшість інформації можна знайти в YouControl за пару хвилин і швидко проаналізувати завдяки легкому для сприйняття формату. Також можна самостійно звернутись до сайту компанії, відкритих джерел data.gov.ua, smida.gov.ua та ін. 

Але варто зауважити, для фізичних осіб-підприємців діє Закон “Про захист персональних даних”, отже про них у вільному доступі є мінімум інформації.

Наразі замовники вже розуміють, що репутація постачальників безпосередньо впливає на них. 

Фінанси можна назвати тактикою, а репутацію - стратегією.

- підсумував Ігор Курочка.

Обговорити, посперечатися або просто поставить лайк можна на сторінці Тендерології. 


Матеріал вперше опубліковано на rialtotenders.com.ua 

Типи процедур Prozorro
Якщо в пошуку на сайті prozorro.gov.ua ви виберете фільтр "Тип процедури", то побачите перелік із 12 пунктів. Давайте розберемось, що таке тип процедури і чим вони відрізняються одна від одної.
Не оскаржив — виконуй
Найпоширеніші помилки під час оскарження умов закупівель та рішень про перемогу у тендері